Vujovićev Zagreb do druge pobjede u nizu, i to kakve!

Rukomet 28. stu 20199:00 > 9:03
Getty Images, Alex Grimm

Zagreb je u ovom susretu izgledao kao u neka dobra stara vremena. Od prve minute su izabranici Veselina Vujovića uzeli stvar u svoje ruke i do kraja nisu ispuštali kontrolu niti prednost.

PPD Zagreb upisao je i drugu pobjedu zaredom i moguće je da započinje mini-renesansu nakon velikih turbulencija koje je prošao početkom sezone. Nakon pobjede nad Elverumom u Ligi prvaka, u 4. kolu SEHA lige uspjeli su srušiti Spartak iz Moskve, ovosezonskog debitanta lige. U zagrebačkom Domu sportova zagrebaši su slavili s velikih 39-23.

Zagreb je u ovom susretu izgledao kao u neka dobra stara vremena. Od prve minute su izabranici Veselina Vujovića uzeli stvar u svoje ruke i do kraja nisu ispuštali kontrolu niti prednost, pokazavši tako da su spremni na više od onoga što su dosad pružali.

“Bili smo fokusirani i ušli u susret na pravi način. Na kraju smo skoro svim igračima dali priliku i došli do nova tri boda”, rekao je Veselin Vujović zadovoljno nakon još jedne pobjede.

Početak je bio ključ svega, kasnije je bilo lako nastaviti, jasno je svima, osobito protiv manje iskusne i puno mlađe ekipe.

“Ušli smo ozbiljno u susret i to je bio ključ današnje pobjede. Trener je dosta rotirao, svi su doprinijeli i na kraju smo osigurali novu pobjedu. Važna utakmica u Mađarskoj je ispred nas, utakmica u kojoj je cilj doći do pobjede i promijeniti tok sezone”, rekao je golman Arian Jović.

Najbolji u redovima domaćih bili su Valentino Ravnić s osam golova te Josip Vekić i Nenad Kosteski s po pet komada. Matej Ašanin upisao je osam obrana, dok je Arian Jović zaustavio pet pokušaja.