Vujović uoči Celja: Dok nema pobjeda, nisam zadovoljan

Rukomet 13. stu 201920:40 > 20:44
sport klub

U očajnoj europskoj sezoni PPD-ovci su u sedam dosadašnjih kola skupili tek jedan bod, onaj u remiju protiv Elveruma u Norveškoj, a žele li ostaviti nadu u plasman u daljnju fazu natjecanja na životu, pobjeda na domaćem terenu protiv šestoplasiranog Celja je imperativ

Rukometaši Zagreba sutra će u sklopu 8. kola rukometne Lige prvaka u zagrebačkoj Areni ugostiti slovensko Celje.

U očajnoj europskoj sezoni PPD-ovci su u sedam dosadašnjih kola skupili tek jedan bod, onaj u remiju protiv Elveruma u Norveškoj, a žele li ostaviti nadu u plasman u daljnju fazu natjecanja na životu, pobjeda na domaćem terenu protiv šestoplasiranog Celja, je imperativ. Tako misli i Veselin Vujović, Crnogorac na klupi Zagreba koji je uoči utakmice sa Celjem dao intervju za N1 Televiziju.

“Nadam se da ćemo u sljedeće dvije utakmice koje nas očekuju, a to su Celje i Elverum, izvući dvije pobjede. S 5 bodova bili bismo u nekoj podnošljivoj poziciji koja nam otvara mogućnost da možda prođemo u taj drugi krug. Neće biti lako, dobro ih poznajem, imaju 5,6 reprezentativaca koji igraju dobar rukomet i morat ćemo dati sve od sebe”, rekao je Vujović na početku intervjua za N1 Televiziju.

Otkad je ponovno stigao na kormilo hrvatskog prvaka, primjećuje Vujović pozitivne promjene.

“Dobre stvari se dešavaju u Zagrebu. Mislim da se igrači dižu, malo im se podiglo samopouzdanje. Ako izbjegnemo neke da kažemo tako crne rupe koje nam se događaju u drugom poluvremenu, imamo šanse pobijediti tu utakmicu, iako nas ne bih nazvao favoritima, ali mislim da imamo i znanje i kvalitetu da dobijemo tu utakmicu.”

U svoj sili negativnih stvari kod Zagreba ove sezone, Vujović ističe i jednu pozitivnu.

“U trokutu koji činimo Elverum, Celje i mi, Zagreb je jedina ekipa koja je u gostima osvojila bod. Treba vidjeti kako će Celje igrati u Norveškoj, ako dobiju, mi ćemo biti primorani dobiti u Areni neke od jačih ekipa poput Aalborga, Flensburga i slično, no ni to nije nemoguće”, kaže Vujović.

Crnogorski stručnjak ističe da vodstvo Zagreba mora početi uvoditi strategiju koja će značiti dugoročnu dobrobit za klub.

“Ako nam se svake sezone nastave mijenjati treneri i nastave se prodavati igrači, onda je teško napraviti uspjeh u Europi jer se svake sljedeće sezone kompletno mijenja sistem i struktura momčadi.”

Vujović je na klupu Zagrebaša po drugi put sjeo u rujnu ove godine.

“Momčad je malo agresivnija i pozitivnija, no dok ne dođu pobjede, ja neću biti zadovoljan. Prijeko nam je potrebna neka pobjeda koja bi bila potvrda da dobro radimo”, rekao je Vujović.

Slavlje u Areni nad Celjem idealna je prilika za ostvariti takvo nešto, a Vujović poziva navijače da u što većem broju dođu podržati njegovu momčad.