Težak poraz Podravke u Mađarskoj

Rukomet 19. lis 201917:00 > 17:04
Print screen/SK

Rukometašice Podravke Vegete u trećem su ovosezonskom nastupu u skupini A Lige prvakinja uvjerljivo poražene sa 37-31 (17-17) na gostovanju kod mađarskog Ferencvarosa u Erdu.

Dejana Milosavljević sa osam pogodaka i Slovenka Tjaša Stanko sa sedam golova predvodile su Podravku, dok su kod domaće ekipe najefikasnije bile Katrin Klujber sa 11 i Aniko Kovacsics sa sedam pogodaka.

Podravka je u dva navrata tijekom prvog poluvremena imala po tri pogotka prednosti (8-5, 12-9), a domaće rukometašice nijednom nisu bile u vodstvu. Ipak, poluvrijeme su dočekale s neodlučenim ishodom (17-17).

Mađarske rukometašice dvoboj su na svoju stranu prelomile u razdoblju od 38. do 45. minute, kad su serijom 6-0 stvorile sedam pogodaka prednosti (29-22), koju su uglavnom održavale do kraja dvoboja.

U drugoj utakmici 3. kola u ovoj skupini norveški Vipers Kristiansand će u nedjelju (15 sati) ugostiti francuski Metz.

Nakon nepotpunog 3. kola na ljestvici vodi Metz sa četiri boda, dok po dva imaju Kristiansand, Ferencvaros i Podravka. Tri najbolje ekipe iz svake skupine nastavit će natjecanje u sljedećoj, tzv. Glavnoj rundi Lige prvakinja.

U sljedećem kolu Podravka Vegeta će u Koprivnici ugostiti Ferencvaros, a dvoboj je na rasporedu 2. studenoga, s početkom u 18 sati.