Težak poraz Podravke na otvaranju Lige prvaka

Rukomet 6. lis 201918:47 > 18:48
Print screen/SK

Rukometašice Podravka Vegete doživjele su težak poraz na otvaranju Lige prvakinja izgubivši u Francuskoj od Metza s 26:40 (13:24).

Francuske prvakinje koje su prošle sezone nastupile na Final Fouru nisu dozvolile nikakvo iznenađenje.

Već nakon prvog poluvremena imale su čak 11 golova prednosti (24:13), a u nastavku susreta samo su povećale prednost. Na koncu Podravka je izgubila sa 14 razlike primivši čak 40 golova.

Metz su do pobjede predvidjele Louise Katharina Burgaard s osam golova, Helene Sajka sa šest golova, te Jurswailly Luciano s pet pogodaka, dok je hrvatska reprezentativna vratarka koja brani za francuski sastav Ivana Kapitanović imala 11 obrana.

Kod Podravke najefikasnije su bile novo pojačanje Slovenka Tjaša Stanko sa sedam golova, te Grkinja Lamprini Tsakalou sa šest pogodaka.

U drugom susretu iz skupine A Vipers Kristiansand je pobijedio FTC-Rail Cargo Hungariju s 31:22.

U drugom kolu Podravka Vegreta će 13. listopada u Koprivnici ugostiti Norvežanke, dok se u drugom susretu sastaju FTC-Rail Cargo Hungaria i Metz.