Novi poraz Nexea u SEHA ligi

Rukomet 8. ruj 201922:28 > 22:30
Ivan Ćosić

Rukometaši našićkog Nexea doživjeli su drugi neuspjeh na startu ovosezonskog natjecanja u SEHA ligi, nakon što su u nedjelju pred svojim navijačima poraženi od slovačkog Tatran Prešova sa 24-25 (15-17) u dvoboju 2. kola skupine A.

NEXE Našice

Našićani su posljednje vodstvo na utakmici imali u prvom dijelu (15-14), a posljednji pogodak postigao je Vida u 57. minuti za 24-24. U 58. minuti Nino Gržentić je pogodio za konačnih 25-24 i prvu pobjedu momčadi Slavka Goluže u novoj sezoni.

Najbolji strijelac Nexea bio je Mario Tomić sa šest golova, pet ih je postigao Saša Barišić Jaman, a četiri Marin Jelinić. Za pobjednike su po pet golova postigli Nino Gržentić i Lukas Urban, a četiri Martin Stranovsky.

U subotu je u skupini B hrvatski prvak PPD Zagreb poražen na gostovanju kod Telekom Veszprema sa 36-28.

Na ljestvici skupine A vodeći Motor iz Zaporožja ima šest bodova, a po tri imaju Vardar, Vojvodina i Tatran. Nexe i BSU su bez bodova.

Na ljestvici skupine B maksimalnih šest bodova ima Telekom Veszprem. Maksimalan učinak iz jedne utakmice ima Eurofarm Rabotnik, a tri boda, ali iz dva nastupa, ima i PPD Zagreb.Bez bodova su Meškov Brest, Metaloplastika i Spartak Moskva.