Sportklub i nova Europska klupska rugby sezona 2. dio

Ragbi 11. lis 201714:51 > 14:55
Patrick Smith / Staff

I ove godine Sportklub televizija će na svojim kanalima omugučiti štovateljima ovoga sporta uživanje u Europskom ragbiju, dvobojima Rugby Champions Cupa i Challenge Cupa.

U drugome dijelu najave Europske klupske ragbi sezone skoknut ćemo do finala Champions Cupa 2017. godine i fenomenalnog dvoboja na BT Murrayfieldu, gdje su Saracensi obranili naslov pobijedivši francuski Clermont 28-17.

Ovo je 23. sezona Champions Cupa, natjecanja u kojima su klubovi iz Engleske i Francuske uzeli po 8 naslova dok se Irska može pohvaliti s ukupno 6 trofeja.

Natjecanje počinje 13. listopada, u grupnoj fazi, a završava velikim finalom 12. svibnja na San Memesu u Bilbaou, Španjolska. Ovo je prvi puta u povijesti da se finala igraju van zemalja koje sudjeluju u najvećem Europskom prvenstvu reprezentacija – Six Nation Championshipu.

Devetnaest klubova je osiguralo natjecanje po pozicijama u nacionalnim prvenstvima a kroz play-off Northampton Saintsi su porazili u finalu pobjednike Challenge kupa 2017., Stade de France, i tako osigurali druženje u najprestižnijem Europskom natjecanju.

Osvojeni bodovi u grupnoj fazi se dijele kao i prethodnih sezona, ragbi union pravila, pobjeda donosi 4 boda, neriješeni dvoboj svakoj ekipi po dva. Jasno, tu su i bonus bodovi za 4 polaganja(+1) u utakmici i obrambeni bonus u porazu sa sedam i manje razlike.

Grupa 1:

Wasps, La Rochelle, Ulster, Harlequins