SENZACIJA na SP u ragbiju: Japan srušio Irsku

Ragbi 28. ruj 201911:57 > 12:03
Stu Forster/Getty Images

Japan je drugom pobjedom u isto toliko nastupa, na otvaranju prvenstva svladao je Rusiju sa 30-10, stigao nadomak plasmana u četvrtfinale po prvi put u svojoj povijesti. Cijeli turnir možete pratiti na programima Sportkluba

Domaćin ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u ragbiju Japan u susretu je 2. kola skupine A senzacionalno svladao drugu reprezentaciju svijeta Irsku sa 19-12.

Početak dvoboja u Fukuroiju nije nagoviještao senzaciju, Irska je s dva polaganja u prvih 20 minuta stigla do prednosti od 12-3, ali do kraja dvoboja više nije uspjela postići niti jedan poen. Japan je s dva pogođena kaznena udarca Tamure do poluvremena uspio smanjiti na 12-9 da bi sredinom nastavka Fukuoka postigao polaganje kojim je domaćin stigao do prednosti. Potom je Tamura još pogodio pretvaranje, a 10 minuta prije kraja i još jedan kazneni udarac za konačnih 19-12.

Iako je na prošlom SP u Engleskoj Japan svladao i dvostrukog svjetskog prvaka Južnoafričku Republiku sa 34-32, ovo je vjerojatno najveća pobjeda u povijesti te reprezentacije.

Nakon dva kola u skupini A Japan je vodeći s devet bodova, Irska je druga sa šest, treća Samoa ima pet uz utakmicu manje, dok su Škotska i Rusija na dnu bez bodova.

Ranije u subotu Argentina je u susretu 2. kola skupine C ostvarila 28-12 pobjedu protiv Tonge u Higashiosaki. Argentina je sada druga na ljestvici sa šest bodova, četiri manje od vodeće Engleske, a dva više od treće Francuske koja je odigrala samo jedan susret, dok je Tonga i dalje bez bodova, kao i SAD.