Srbić i Seligman zasjali u Gradskom vrtu

Laurence Griffiths/Getty Images

Aktualni viceprvak svijeta i Europe Tin Srbić (ZTD Hrvatski Sokol) osvojio je na prvenstvu Hrvatske u gimnastici u Osijeku svoj četvrti naslov seniorskog prvaka Hrvatske na preči i ukupno 14. seniorsko nacionalno zlato.

U svojoj posljednjom pripremi za nastup na Europskom prvenstvu u Mersinu u prosincu ocijenjen je s velikih 14. 966. Jednako moćan bio je i domaćin Robert Seligman (GD Osijek-Žito) koji je na konju s hvataljkama osvojio svoj čak 11. seniorski naslov (14.700). Na tlu je najbolji bio njegov klupski kolega Neven-Lucijan Davidović, na karikama Borna Matić (GK Marijan Zadravec Macan), na preskoku Marko Jovičić (GK Rijeka), na ručama Lovro Čorak (GK Sokol Karlovac), dok je višebojski naslov uzeo Matija Tek (GK Sokol Karlovac), a GK Petrinja momčadski.

”Mislim da mi je i dalje ipak draži naslov onaj iz 2016. godine, moj prvi seniorski na preči kad sam pobijedio Udea, Možnika… Ovo sada je više rutinski. Ali, zapravo mi je u tim situacijama teže nastupiti. Drago mi je da sam napravio sve što sam trebao, ispalo je na kraju kao vježba iz finala Svjetskog prvenstva prošle godine u Stuttgartu”, rekao je Srbić.

REUTERS/Russell Cheyne

Juniorski program bio je u znaku Augustina Plaveca iz GK Petrinje koji je uz višebojski osvojio i naslov na karikama, preskoku i ručama, dok je parter pozlatio Vito Nušak (GK Vindija), a konj s hvataljkama pak Liam Rabić (ZTD Hrvatski Sokol). Kod mlađih juniora višebojski prvak Hrvatske je Ivor Dunović iz Novog Zagreba koji je pojedinačno osvojio i karike i preču, a srebrne medalje pak na parteru, preskoku i ručama. Parter je pozlatio Vindijin Teo Bartolec, na konju s hvataljkama i ručama slavio je Marko Kenđel iz GK Petrinje, a Antonio Beretin (GK Salto Zadar) prvak je na preskoku. Niko Nevešćanin, član zadarskog GK Salto višebojski je kadetski prvak Hrvatske, a osvojio je još i zlata na parteru, konju s hvataljkama, ručama i preči, te broncu na preskoku. Kadetsko momčadsko zlato pripalo je Gimnastičkom klubu Novi Zagreb.

Petra Furač iz GK Sokol Karlovac višebojska je prvakinja Hrvatske slavivši sa 47.383 boda, a uz to osvojila je i naslove na preskoku i tlu. Tina Zelčić koja je sa ZTD Hrvatskim Sokolom osvojila ekipno zlato, prvakinja je na gredi, dok je njezina klupska kolegica Christina Zwicker bila najbolja na dvovisinskim ručama.Sara Šulekić (ZTD Hrvatski Sokol) najbolja je hrvatska juniorka osvojivši naslov u višeboju, te pojedinačna zlata na tlu i preskoku. Nika Kukuljan Frleta pozlatila je gredu i dvovisinske ruče