VIDEO Uživajte u svjetskim plivačkim rekordima

Plivanje 15. stu 202018:35 > 18:37
sportklub

Da je ekipa London Roar raspoložena za svjetske rekorde, potvrdio je Adam Peaty, jedan od najboljih prsaša u povijesti koji je oborio svjetski rekord na 100 metara prsno. Britanac je plivao 55.49, čime je za 12 stotinki popravio vrijeme Camerona Van Der Burgha koje je stajalo točno 11 godina.

Prvi svjetski rekord na ovogodišnjem ISL-u ujedno je i neslužbeni jer djevojke iz Energy Standarda predstavljaju četiri različite države. Siobhan Haughey (Hong Kong), Pernille Blume (Danska), Femke Heemskerk (Nizozemska) i Sarah Sjostrom (Švedska) isplivale su 4×100 metara slobodno u vremenu 3:25.82, što je skoro sekundu brže od aktualnog rekorda reprezentacije Nizozemske iz prosinca 2014. godine. Zanimljivo, i tada je Heemskerk bila članica najbrže postave.

Drugi rekord koji smo vidjeli u prvom danu polufinalnog meča djelo je Nizozemke Kire Toussaint (London Roar) koja je 50 metara leđno isplivala u vremenu 25.60 što je sedam stotinki brže od vremena Brazilke Medeiros.