Plivanje

04.12.2019 | 14.37 > 14:39

EP: Loši nastupi hrvatskih predstavnika

Prvog dana 20. Europskog prvenstva u plivanju u 25-metarskim bazenima u kvalifikacijama je nastupilo četvero hrvatskih plivača od kojih nitko nije uspio izboriti plasman dalje, a jedina koja je opravdala dolazak u Glasgow je 18-godišnja Nika Čulina koja je ostvarila novi osobni rekord na 50 metara.

Getty Images/Richard Heathcote

Čulina je plivala 32.36 sekundi, što je za 15 stotinki brže od njezina dosadašnjeg najboljeg rezultata na ovoj dionici, ali je to bilo dovoljno za tek 44. mjesto.

Preostalih troje hrvatskih predstavnika ostvarilo je rezultate daleko ispod onih prijavljenih. Tako je 16-godišnja Iva Marta Dujanić na 400 metara mješovito plivala 4:44.42 minuta što je za gotovo šest sekundi slabije od njezina najboljeg rezultata te je zauzela 26. mjesto, 21-godišnji Ivan Gajšek na 200 metara leđno plivao 1:57.71 sekundi, 2.85 sekundi slabije od osobnog rekorda, te je zauzeo 30. mjesto, dok je 20-godišnja Matea Sumajstorčić na 800 metara slobodno s rezultatom 8:39.68, što je za 7.32 sekunde sporije od osobnog rekorda, bila 22.