Domaćin silan sa Rusijom na startu SP u ragbiju

Najava 20. ruj 201915:00 > 15:02
Stu Forster/Getty Images

Na otvaranju Svetskog prvenstva u ragbiju, na rasprodatom stadionu u Tokiju, selekcija domaćina Japana savladala je Rusiju 30:10 i osvojila pet bodova u okviru skupione A.

Pred 50.000 navijača utakmica je šokantno počela esejom Rusije već u petom minutu, što je i najbrži esej u povijesti Svjetskog prvenstva. Nesigurnost u hvatanju lopte arijera Japana Tupoua kaznio je Golosnicki, a Kušnarev je konverzijom donio 0:7 Rusiji.

Japan je puno pogrešeka napravio u dodavanju, posebno su probleme imali u hvatanju visokih lopti, ali preko nevjerojatno brzog krila Kotara Matsušime smanjili su prednost na 5:7, da bi isti igrač svojim drugim esejom doneo i prvu prednost „Hrabrim pupoljcima“ za 10:7.

Uz dobro i raznovrsnu igru u napadu u drugom poluvremenu bilo je sve brzo odlučeno. Esej Labušanja i treći esej najboljeg igrača utakmice Matsušime osigurali su nedostižnu prednost domaćinu, a precizni šudarci  Tamure i Tanake osigurali su su da prednost bude +20.

Japan je dobio 4 boda za pobjedu i 1 za 4 eseja na meču, dok je Rusija ostala bez bodova.

U subotu su na programu tri meča, uz izravne prijenose na programima Sportkluba: Australija – Fidži ( 6.45 sati), Argentina – Francuska (9.45) i Novi Zeland – Južna Afrika (11.45).