Fenerov poklon Yeni, ludnica u borbi za opstanak

Burak Kara/Getty Images

Fenerbahce je pobjedom odlučio bitku za Europu, a od tri momčadi koje su gajile nadu u opstanak spasila se ona koja je slavila golom iz penala u 83. minuti.

U nedjelju su odigrane posljednje četiri utakmice ovosezonskog prvenstva Turske, gdje smo dobili njihovog petog predstavnika u Europi, ali i saznali tko seli u niži rang.

Galatasarayu, Basaksehiru, Besiktasu i Trabzonsporu pridružio se Yeni Malatyaspor koji je to izborio unatoč domaćem porazu 1:2 od Bursaspora.

Pomogao im je Fenerbahce koji je kod kuće s 3:1 pobijedio Antalyaspor. Domaćin je tako na kraju završio šest s bodom iza Malatyaspora, dok je Antalyaspor završio sedmi, a Europa im je pobjegla za dva boda.

Dramu je ponudila i borba za opstanak koji je na kraju pobjedom 2:1 protiv Ankaragucu izborio Goztepe, a tri boda koja im garantiraju igranje u prvoj ligi i sljedeće sezone donio im je Kadah golom iz penala u 83. minuti.

Do pirovih pobjeda stigli su danas tako Bursaspor i Erzurum koji su se pridružili Akhisarsporu kao novi drugoligaši.