Nevjerojatan ugovor za američku bejzbol zvijezdu

(Photo by Sean M. Haffey/Getty Images)

Manny Machado postao je drugi najplaćeniji igrač u povijesti američkog sporta nakon što je potpisao ugovor sa San Diego Padresima.

Manny Machado karijeru je započeo 2012. godine u Baltimore Oriolsima gdje je proveo šest godina, prošlog ljeta putem tradea završio je u Los Angeles Dodgersima. Amerikanac s korijenima iz Dominikanske Republike napustio je LA nakon samo godinu dana, no ostaje u Kaliforniji.

Kao slobodan igrač dobio je ponudu života, 300 milijuna dolara na deset godina od San Diego Padresa, istu je naravno prihvatio postavši time drugi najplaćeniji igrač u povijesti četiri najveća američka sporta. Ugovor je na deset godina, a iz bejzbola dolazi i najplaćeniji sportaš, Giancarlo Stanton koji nosi desetogodišnji ugovor s New York Yankeesima vrijedan 325 milijuna dolara.

Bejzbol je jedan od sportova koji ne poznaje instituciju salary capa, odnosno limita na iznos koji pojedini klub može ponuditi igraču. Iz tog razloga klubovi u strahu kako će izgubiti najbolje igrače često preplaćuju ugovore zbog čega su godinama kasnije u povećim financijskim problemima.