Marina Mavrinac Matulja svjetska prvakinja

SRD Zubatac Lovran/Facebook

Marina Mavrinac Matulja svjetska je prvakinja u lovu štapom s obale, dok se u Južnoafričkoj Republici hrvatska ženska reprezentacija okitila broncom.

Marina Mavrinac Matulja, članica Sportskog ribolovnog društva Zubatac iz Lovrana, na svjetskim ribolovnim igrama u Južnoafričkoj Republici osvojila je zlato u lovu štapom s obale.

Do medalje je stigla i hrvatska ženska reprezentacija koja je u sastavu Marina Mavrinac Matulja, Tea Radil, Sanja Lotspaich, Andrea Bajlo, Ela Galzina i Nikolina Kotlar na čelu s trenerom Lukom Bučevićem i izbornikom Srećkom Šobotom osvojila broncu.

Hrvatska je na igrama koje se održavaju od 6. do 16. veljače nastupila u tri kategorije: seniorke štapom s obale, seniori štapom s obale i u lovu na veliku ribu (big game fishing).