Tin Srbić ljut na suce nakon četvrtog mjesta na SP

Minas Panagiotakis/Getty Images

Najbolji hrvatski gimnastičar, Tin Srbić nije obranio svjetsko zlato koje je osvojio prošle godine u Montrealu, ovoga puta na prvenstvu u Dohi završio je na četvrtoj poziciji.

Srbić je broncu izgubio za svega 0.033 boda iza Amerikanca Samuela Mikulaka, a nakon natjecanja bio je razočaran sucima.

Netko mora biti četvrti, ta čast je ovoga puta pripala meni. Razočaran sam ponašanjem i kriterijima sudaca koji su željeli da Amerikanac osvoji brončanu medalju. Što se tiče mog nastupa, zadovoljan sam jer sam tu vježbu izvodio prvi puta na jednom natjecanju, sudbina je htjela da to bude u finalu Svjetskog prvenstva.”

Prvo mjesto pripalo je Nizozemcu Epke Zonderlandu s osvojenih 15.100 bodova, a srebro je osvojio Japanac Kohei Uchimuri.