CSKA uzvratio udarac u seriji protiv SKA

Martin Rose, Getty Images

Hokejaši CSKA izjednačili su u finalnoj seriji doigravanja Zapadne konferencije KHL-a na 2-2 protiv branitelja naslova pobjedom od 2:1 (0:0, 0:1, 2:0). Serija se sada vraća u Sankt Peterburg, gdje u petak armijski klubovi igraju petu utakmicu.

Počelo je opsadom gola gostiju, ali je Mikko Koskinen zaustavio sve pokušaje Moskovljana. Kako to obično biva, kad se ne iskoriste dobre prilike, primi se gol.

U 14. minuti nastavka Vjačeslav Vojinov iskoristio je prednost igrača više i zatresao mrežu najboljeg golmana ožujka Sorokina. Do kraja druge trećine mreže su mirovale, a oklopnici CSKA još jednom su imali više pokušaja da poentiraju, ali je finski internacionalac Koskinen bio na pravom mjestu.

Pred kraj trećine nakon grubog starta Mihaila Pašnina nad Patrickom Thoresenom, Ilja Kovaljčik je ušao u duel s domaćim braničem pa su obojica napustila led uz kaznu od dvije minute.

Matu Robinsonu nije trebalo mnogo da po izlasku na led u posljednjoj dionici izjednači rezultat, učinio je to nakon samo 37 sekundi na svježe očišćenom ledu kada je uputio projektil prema Koskinenu i na semaforu poravnao na 1:1.

Konačan rezultat postavio je Valerij Ničuškin u 43. minuti, nakon dodavanja Sergeja Andronova ugurao je pločicu iza leđa Koskinena za drugu pobjedu Moskovljana i izjednačenje u seriji na 2-2.

Sljedeću utakmicu armijski klubovi igraju u petak i taj susret možete u izravnom prijenosu pratiti na SK6.

U četvrtak u Čeljabinsku četvrti put se u finalnoj seriji Istočne konferencije sastaju Traktor i AK Bars, oklopnici iz Kazanja vode 3-0 i imaju prvu priliku za četvrti plasman u finale KHL-a u povijesti.