Tonči Stipanović za SK: Želim medalju u mom Splitu!

Tonči Stipanović/privatna arhiva

Rođen je 13. lipnja 1986. godine u Splitu. Nedavno je dobio sina, a sada sanja medalju na Svjetskom prvenstvu koje se održava u klasi Laser Standard u Splitu. Tonči Stipanović je vlasnik ogromnog broja trofeja, pa ćemo nabrojati najvažnije.

Na minulim Olimpijskim igrama u Brazilu je osvojio srebro. Isto odličje osvojio je i na Svjetskom prvenstvu 2012. godine. Kada su Europska prvenstva u pitanju može se pohvaliti sa četiri zlatne medalje iz Tallina (2010), Helsinkija (2011), Dublina (2013) i Splita (2014). Na Mediteranskim igrama ima zlato iz Mersina (2013) i srebro iz Pescare (2009).

Zajedno s klupskim drugom iz Jedriličarkog kluba Mornar, Filipom Jurišićem, pokušati će pred svojim navijačima stići do medalje. Naravno dilema ne postoji. Od Tončija nitko ne bi bio sretniji kada bi pred svojom publikom, navijačima, obitelji i prijateljima stigao do zlata, mada stručnjaci znajući konkurenciju tvrde kako bi svaka medalja sija kao zlato.

„Osjećam se sjajno. Jednom riječju fantastično. Nedavno sam dobio sina. Sve je spremno za početak Svjetskog prvenstva u Splitu. Godinama smo pokušavali i evo uspjeli smo stići do njega. Uvjeren sam da će u organizacijskom smislu sve proteći u najboljem mogućem redu, a Jurišić i ja ćemo se boriti za što bolji rezultat“ rekao je Tonči Stipanović za Sportklub i dodao: „Naravno da mi je cilj osvajanje medalje. Slažem se sa stručnjacima da bi svaka sijala kao zlato, ali ja baš želim zlatnu medalju i napraviti ću sve što je u mojoj moći da stignem do nje. Domaće regatno polje nije breme za mene, nego motiv do neba kako bih pružio i više od maksimuma. Jedva čekam četvrtak i prvu utrku“.

Da domaće regatno polje nije problem za Tončija Stipanovića pokazao je 2014. godine kada je na Europskom prvenstvu osvojio zlatnu medalju.