FOTO: Proglašena je nova Miss sporta Hrvatske

sport klub

U zagrebačkom kazalištu Kerempuh održana je priredba proglašenja Miss sporta Hrvatske.

sport klub

Amina Kajtaz nova je Miss sporta Hrvatske. Prva pratilja je Klara Crismanich, bodibilderica iz Rijeke, a druga pratilja je Mia Kalašić, nogometašica iz Zagreba koja trenutno igra za talijanski klub Orobica iz Bergama. Miss fotogeničnosti je atletičarka iz Velike Gorice, Nina Vuković.

Amina Kajtaz je druga plivačica u kratkom vremenu koja je postala Miss sporta Hrvatske. Cindy Šoštarić ponijela je lentu najljepše sportašice 2016. godine. Amina je rođena u Njemačkoj, dugo je živjela u Mostaru, a sada stanuje u Zagrebu. Članica je plivačkog kluba Mladost, a bila je sudionica olimpijskih igara u Riju 2016. Godine. Plivala je tada za Bosnu i Hercegovinu. Njezin otac je nekadašnji sjajni nogometaš mostarskog Veleža, Sead.

sport klub

Izbor je održan u zagrebačkom kazalištu Kerempuh, a 13 finalistica predstavile su se u tri izlaza – sportska odjeća, kupaći kostimi, večernje haljine, a posebnog izbora je talent show. Svaka djevojka je u 45 sekundi predstavila sport iz kojeg dolazi. Među vrijednim nagradama Amina je dobila trogodišnju stipendiju na visokoj školi Aspira, smjer sportski menadžment.