Izgledno: Bejzbol se neće igrati ove sezone

Getty Images/Jamie Squire

Desetljećima duga američka tradicija je ljeto provesti na bejzbol stadionima uz zvukove palica koje odbijaju lopticu visoko iznad tribina, čini se kako se takvo nešto ove godine neće dogoditi.

Udruga igrača MLB-a odbila je najnoviju ponudu vlasnika klubova za početkom sezone koja je suspendirana još u vrijeme pripremnog perioda kada je započela pandemija koronavirusa.

Sezona bejzbola broji 162 utakmice regularne sezone, a u više navrata igrači su odbijali ponude klubova za skraćenim rasporedom i 25 posto manjim plaćama za one koji vrijeme provode na terenu. Posljednja ponuda odnosila se na raspored od 60 utakmica, povećan broj ekipa u doigravanju sa deset na šesnaest, klubovi bi oprostili neke od postojećih dugova igrača poput isplate predujma na plaće. No, igračima se ponuda nije svidjela, glavni odbor Udruge glasao je s 33-5 za odbijanje ponude.

Ovo znači apsolutnu smrt za naš posao zbog ponašanja obje strane,” kritizirao je vlastitu Udrugu član Cincinnatija Trevor Bauer nastavivši: “Kao da vozimo autobus niz padinu. Kako ovakva situacija može biti dobra za bilo koga? Pandemija nam je nanijela ogromnu štetu, a čini se kako će sada biti još gore.”

Prema odbijenom prijedlogu, igrači bi odmah po prihvaćanju ponude odradili testiranja na koronavirus s ciljem da se od prvog dana srpnja pojave u trening kampu. Nakon trotjednih priprema odigrali bi nekoliko prijateljskih utakmica, a sezona bi započela u posljednjim danima srpnja.