RIZIK ILI OPREZ: Danas je izvlačenje parova nove sezone

SK

Poštovani gledatelji i čitatelji Sportkluba u ponedjeljak počinje druga sezona kviza Rizik ili oprez, a danas od 21:00 sat na našoj Facebook stranici Sportklub Hrvatska pogledajte izvlačenje parova. Kviz će se emirati na Sportklub televiziji ponedjeljkom, srijedom i petkom.

U prvoj sezoni kviza Rizik ili oprez, kojeg su igrali isključivo komentatori Sportkluba, pobjednik je bio Ivan Ivković koji je u dramatičnoj završnici bio bolji od Marina Mrduljaša Babe. (VIDEO FINALA POGLEDAJTE GORE)

Sada je vrijeme da i naši gledatelji oprobaju svoje znanje kako međusobno, tako i protiv komentatora, sve do konačnog pobjednika.

U drugoj sezoni će se uz komentatore natjecati i gledatelji, a nakon brojnih prijava odabrali smo 16 prijavljenih koji će danas saznati svoje protivnike.

Pravila vjerujemo, svi već dobro znate, no za one koji ih još nisu uspjeli pohvatati, ponovit ćemo ih još jednom.

Kviz se sastoji od 20 pitanja, a na od svako od tih pitanja voditelj će dati temu npr. Olimpijske igre. Tada natjecatelj, koji je prvi na potezu, bira koliko će bodova uložiti, ima opciju uložiti 2,4 ili 6 bodova. Tada slijedi pitanje bez ponuđenih odgovora za koje imate 20 sekundi za odgovor. Ako krivo odgovorite na pitanje, gubite onoliko bodova koliko ste uložili, ali ako ne odgovorite ne gubite ništa zasada te vaš protivnik ima pravo odgovoriti na pitanje i može točnim odgovorom osvojiti bodova koliko ste vi uložili. Ukoliko obojica ne znaju odgovor, onda idu četiri ponuđena odgovora od kojih je jedan točan. Ponovno odgovara onaj koji je prvi na redu, te mora odgovarati, dok drugi može odgovarati, a i ne mora. Nakon prvog dijela kviza ide glavno pitanje na koje se tajno ulažu bodovi i odgovor, a igrač može uložiti od 1 bod do onoliko koliko je osvojio. Da bi se uopće došlo do glavnog pitanja obojica igrača moraju biti u pozitivnom rezultatu.

Još jednom NAPOMINJEMO izvlačenje parova je danas u 21:00 sat na našem Facebooku.

Voditelj i autor kviza je Krešimir Karačić.

Novu sezonu kviza najavio je urednik portala Igor Flak (VIDEO ISPOD).