Karačić za SK: Babo podsjeća na onu grčku priču 2004.!

SK

Danas nas očekuje veliko finale novog kviza na SK1 u 21:30, a tom prilikom malo smo razgovarali s našim komentatorom i voditeljem kviza Rizik ili Oprez, Krešimirom Karačićem

SK kviz RIZIK ili OPREZ došao je do samoga kraja, a u finalu će zaigrati Ivan Ivković i Marin Mrduljaš Babo. 16 komentatora je sudjelovalo u ovom sjajnom kvizu, a sada se sve svelo na samo dva imena i sutra ćemo vidjeti tko će ponijeti titulu najvećeg znalca u našoj redakciji. Autor i voditelj ovog popularnog kviza koji će uskoro biti dostupan i za naše gledatelje, Krešimir Karačić, kaže kako su pisanje kvizova njegova velika ljubav još od mlađih školskih dana, pa smo mi iskoristili priliku da malo i porazgovaramo s njim. Za podsjetnik, današnje finale počinje u 21:30 h na SK1!

Kako si došao na ideju da napraviš ovako jedan zanimljiv kviz?

Već jako dugo pišem i vodim kvizove, a ovaj format sam smislio prije nekih deset godina, ali tek sad je na neki način ugledao svjetlo dana. Zapravo, Rizik ili oprez je samo dio mog većeg formata kviza koji ima još kategorija, ali nećemo sad otkrivati sve. Drago mi je da je kviz dobio puno pohvala, kome ne bi bilo, to možemo reći je jedna nagrada za sav trud koji sam uložio. Drago mi je da su to na Sportklubu prepoznali i zato im hvala.

Koja je najveća odlika kviza RIZIK ili OPREZ, odnosno po čemu se on razlikuje od drugih klasičnih kvizova?

Ovaj kviz se razlikuje od drugih kvizova što ima dosta taktičkog aspekta, a trebate kao i u svakom kvizu imati dosta sreće Također, ima dosta nedefiniranih tema tako da se u tom dijelu igre opravdava ime kviza, igrati oprezno ili riskirati. Na kraju mislim da je baš zanimljivo što u ovom formatu vodeći mogu izgubiti čak i ako imaju prednost jer glavno pitanje odlučuje. Tu dolazi taj nazovimo ga dramatični dio kviza. Naravno, bitno je da ta prednost ne bude nedostižna, odnosno da vodeći nema veću prednost od duple.  Ipak, najbitnije je znanje posjedovati, to je prvi preduvjet za dobar nastup, ali ako vam je loš dan ili ste se ustali na krivu nogu, ovaj kviz to uglavnom ne oprašta.

Uskoro će doći i red na naše gledatelje, možeš li nam pobliže objasniti kako bi to funkcioniralo, tko može igrati, hoće li biti kakvih nagrada?

Još uvijek ne možemo otkriti pojedinosti i planove, radimo na tome. Međutim, planiramo u budućnosti i gledatelje uključiti, a kada to još ne znamo. Uglavnom, kviz ide dalje i nakon komentatorskog turnira, a o planovima ćemo na vrijeme gledatelje obavijestiti. Ja se osobno nadam da će kviz postati tradicionalni dio Sportkluba jer znam koliko ljudi vole kvizove i siguran sam da će uvijek biti gledano. Bitno je samo biti inovativan, ne upasti u letargiju, odnosno nastojati uvijek zabaviti gledatelje.

Kako si ti zadovoljan s igrom naših komentatora, je li bilo po tebi nekih iznenađenja?

Bilo je boljih i lošijih nastupa, ali ukupno sam ja zadovoljan, iako to nije bitno. Mislim da je bitno kako su dečki zadovoljni. Bilo je iznenađenja, barem na papiru, recimo ispadanje Željka Vele od Marina Mrduljaša je malo tko očekivao jer je Vela po mnogima bio glavni favorit. Ali, kao i u sportu, to je i draž kviza da favorit uvijek ne pobjedi. Imali smo neke sjajne igrače koji su zbog nervoze, pitanja koja su im baš krivo legla i slično, oprostili se po meni ranije nego što su trebali. To mi je žao, a posebno mi je krivo onih koji su doživjeli uvjerljive poraze, a znam da dečki imaju znanja. Recimo, bit ću iskren pa navesti primjer, znam da su Saša Živko i Vlado Radičević odlični poznavatelji sporta, a doživjeli su uvjerljive poraze. I onda ljudi znaju na temelju jednog lošeg nastupa pisat svašta. To ne voli nitko čitati, ali naravno da mora biti i loših komentara, odnosno kritika, bitno da sve bude na pristojnom nivou.

I za kraj, sutra u velikom finalu Ivan Ivković protiv Marina Mrduljaša. Ivković je slavio u duelu titana protiv imenjaka Hodobe, dok je Babo na iznenađenje mnogih slavio protiv Vele. Tvoj favorit, odnosno tko ima više šansi za pobjedu u  finalu?

Bilo bi nekorektno od mene da prognoziram bilo što. Mogu jedino reći da je uvjerljivije do pobjeda dolazio Ivković, ali Babo odnosno Marin me podsjeća na onu grčku priču s Eura 2004. godine. Tvrdo, ne previše uvjerljivo, ali taktički pametno i evo ga u finalu. Na Ivkoviću je da to spriječi. Vidjet ćemo, bit će u svakom slučaju jako zanimljivo. Želim se na kraju zahvaliti svim svojim kolega sa Sportkluba koji su se odazvali nastupiti na kvizu, vjerujte za to treba i hrabrosti. Bili su i u porazu i u pobjedi veliki. Također, hvala gledateljima na brojnim pitanjima, pohvalama i kritikama, nadam se da su uživali. I da, na razumijevanju im također hvala jer ovo je bio korona kviz kako ga zovemo, odrađen u teškim uvjetima.