SK kviz od sada gledajte na našem portalu i Facebooku

sportklub

Sportklub počinje s emitiranjem sportskih kvizova na web portalu i Facebook stranici.

Glavni kreator kviza je naš novinar i komentator Krešimir Karačić čije kvizove već nekoliko godina možete ispunjavati u tekstualnom obliku. U ova teška vremena uzrokovana pandemijom koronavirusa sudionici kvizova će iz svojih domova sudjelovati preko Skypea.

Budite s nama već večeras od 20:30 i pogledajte kako je izgledalo premijerno izdanje kviza u kojem su sudjelovali komentatori Sportkluba Fran Mihaljević i Josip Juraj Pajvot.

Našem Krešimiru smo postavili nekoliko pitanja da vam približimo njegovu strast prema kvizovima.

Kako ste došli na ideju o sportskom kvizu?

Kvizove pišem već dvadeset godina, to je moja velika strast. Do prije par godina sam pisao iskljucivo kvizove opće kulture koje sam radio za obitelj i prijatelje, povremeno pub kvizove sam pisao, a od kada radim na Sportklubu došla je ideja i za iskljucivo sportskom tematikom. Dosad smo imali uglavnom kvizove na webu, ali zadovoljan sam sto je zaživjela i ideja UŽIVO kvizova s igracima. Ono što me ponukalo na ovu ideju je to što nisam vidio nigdje sportske kvizove na televiziji, a znam koliko su inače popularni. Zahvalan sam svima koji su mi pomogli na ovom projektu i na prilici.

sportklub

Kako će izgledati kviz?

Sada smo se zbog okolnosti u kojima se nalazimo odlučili za jednu jednostavniju varijantu, ali u budućnosti će to biti jos puno kvalitetnije, većeg sadržaja. Ipak, mislim da je i ovaj koncept vrlo zanimljiv, sastoji se od 20 pitanja s temom, odgovorima, a onda i podpitanjima. Posebnu dramatiku cijelom kvizu daje to završno pitanje koje često odluči pobjednika. Mislim da će naši gledatelji uživati, posebno u skorijoj budućnosti.

Hoće to biti jedini format kviza?

Ja imam više formata kvizova, izmislio sam više od 5 formata, ali zasad što se tiče Sportkluba ide ovaj koji će se prikazivati ovih dana. Išli smo na verziju, jednostavno, ali zanimljivo.

Kako je biti voditelj?

Odlično. Dugo već vodim kvizove, ali dosta se trudim raditi na sebi da i u tom smislu napredujem u svakom pogledu. Ipak, ovo je prvi puta da sam pred kamerama voditelj, međutim nema neke treme, već samo velika želja da sve bude dobro. Imam iskustva pred kamerama još od 17 godine, tako da nije me stvarno trema.

Želite li nešto dodati našim gledateljima za kraj?

Želim im poručiti da ćemo i njih u budućnosti involvirati u kvizove, o tome još ne mogu u detalje, ali uskoro će i gledatelji biti veliki dio svega ovog. Dotad neka nas prate, hvale, kritiziraju, sve je dobro došlo. I neka nam javljaju svoje odgovore, na ovaj način provjeravaju i vlastito znanje.