Braća Sinković najbolja momčad godine!

sportklub

Danas se održava 68. izbor za sportaša i sportašicu godine u Hrvatskoj

I ove godine bira se 68. izbor za sportaša i sportašicu godine, a ove godine pravo glasa imat će 290 novinara iz 55 redakcija iz cijele Hrvatske . Ove godine imaju i jedan novitet, a to je sportska osoba godine.

A veliku čast za tu nagradu dobio je trener Dinama Nenad Bjelica. Strateg Modrih ove je godine imao zapažene rezultate sa zagrebačkim klubom, što u HNL-u, što u Ligi prvaka i zasluženo je odnio ovu veličanstvenu nagradu.

Clive Brunskill/Getty Images

Najbolja momčad godine su braća Sinković koji su pomeli konkurenciju, dobili su 226 glasa od mogućih 290. Braća Sinković  su svjetski i europski prvaci u dvojcu bez kormilara, proglašeni su najboljom muškom posadom godine u izboru Međunarodne veslačke federacije (FISA).  Vrlo brzo će doći i Olimpijske igre u Tokiju gdje ne sumnjamo da će nas Martin i Valent iznenaditi s novim uspjehom.

REUTERS/Murad Sezer

Najbolja ekipa u 2019. godini je reprezentacija u samostrelu koja je dobila 95 glasova. Ženska ekipa se nalazi u sastavu Valentina Pereglin, Sanja Komar te Mihaela Oborovečki.

Dobitnici nagrade za fair play su Daniel Šaškin i Saša Bitterman koji su na rallyju Dakar 2019. pomogli francuskim posadama da izađu iz teških uvjeta u Peruu.

Najbolji mladi sportaš je plivač Franko Grgić, 16- godišnji Splićanin koji je ove godine osvojio dva naslova svjetskog juniorskog prvaka te izborio vizu za Tokio.