Hrvatska futsal reprezentacija remizirala s Rusima

Sascha Steinbach/Bongarts/Getty Images

Hrvatska malonogometna reprezentacija u posljednjem je 3. kolu skupine 7 prvog kruga kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Dubrovniku odigrala 2-2 (1-2) s Rusijom.

Kako su obje reprezentacije osigurale prolazak u Elitno kolo već nakon prva dva kola, međusobni ogled Hrvatske i Rusije odlučivao je samo o tome koji će sastav osvojiti prvo, a koji drugo mjesto. Hrvatskoj je igrala samo pobjeda, pa je ovaj rezultat osigurao Rusiji prvo mjesto u skupini.
Rusija je povela 2-0 golovima Danila Davidova (11:03) i Janara Asadova (12:56), a Hrvatsku je u igru vratio kapetan Franko Jelovčić (19:19) u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Usprkos inicijativi, Hrvatska u nastavku nije uspijevala izjednačiti pa je u posljednjih pet minuta krenula u igru bez vratara. Taj se rizik isplatio jer je Tihomir Novak (38:48) poravnao na 2-2 1:12 minuta prije kraja. U samoj završnici Hrvatska je imala veliku priliku za pobjednički pogodak, ali je ruski vratar Zamtaradze sjajno reagirao.
UEFA
Treće mjesto u skupini u Duborvniku osvojila je Bosna i Hercegovima koja je sa 6-3 nadigrala Švedsku.
U Elitno kolo plasirat će se ukupno 16 reprezentacija koje će biti svrstane u četiri skupine, a plasman na svjetsku smotru u Litvi izborit će pobjednici skupina i još dvije drugoplasirane reprezentacije.