SP ragbi: Australija – Gruzija 27-8

Ostali sportovi - Ostalo 11. lis 201914:38 > 14:39
Getty Images

Ragbijaši Australije završili su grupnu fazu Svjetskog prvenstva u Japanu pobijedivši reprezentaciju Gruzije sa 27-8 u dvoboju odigranom u Shizuoki i time privremeno izbili na vrh ljestvice skupine D sa 16 bodova.

Gruzijci su namučili favorizirane Australce, koji su na poluvremenu vodili samo 10-3. Gruzijska obrana je, ipak, popustila u zadnjih sedam minuta utakmice, u kojima su Australci ostvarili dva polaganja te tako osigurali i bonus bod koji i nema neki poseban značaj.

Australija je u četiri nastupa sakupila 16 bodova, a Wales je drugi sa 14 bodova, ali i utakmicom manje. Fidži je treći sa sedam, a Gruzija četvrta sa pet bodova. Urugvaj je na začelju sa četiri boda.

U posljednjem dvoboju u skupini, koji je na rasporedu u nedjelju (10.15 sati po srednjoeuropskom vremenu), favorizirani Wales će protiv Urugvaja tražiti put prema pobjedi koja mu donosi prvo mjesto i dvoboj protiv Francuske u četvrtfinalu.

Od tri subotnja dvoboja, organizatori su odlučili otkazati utakmice Engleska – Francuska u Yokohami i Novi Zeland – Italija u Toyoti zbog najavljenog prolaska tajfuna tim područjem, a meč Irska – Samoa u Fukuoki trebao bi biti odigran od 12.45 sati po srednjoeuropskom vremenu. (Hina)