Ostalo

10.10.2019 | 19.00

Tek su joj 22, a već ima 16 svjetskih naslova

Američka gimnastička zvijezda Simone Biles pobjednica je višeboja na Svjetskom prvenstvu u Stuttgartu, a to joj je peti naslov u višeboju i 16. zlato na svjetskim prvenstvima, na kojima sada ima rekordna 22 odličja.

Simone Biles

Laurence Griffiths/Getty Images

Olimpijska prvakinja Biles (22) slavila je s 58.999 bodova i za dva boda pretekla Kineskinju Tang Xijing (56,899), dok je bronca pripala Ruskinji Angelini Melnikovoj (56,399).

U petak je na rasporedu muški višeboj, a glavni favoriti su Rusi Nikita Nagornij i branitelj naslova Artur Dalalojan, te Kinez Xiao Ruoteng.

Srbić i Seligman zasjali u Gradskom vrtu

Aktualni viceprvak svijeta i Europe Tin Srbić (ZTD Hrvatski Sokol) osvojio je na prvenstvu Hrvatske u gimnastici u Osijeku svoj četvrti naslov seniorskog prvaka Hrvatske na preči i ukupno 14. seniorsko nacionalno zlato.

Možnik: Ulaganje u sport je ulaganje i u zdravstvo

U novom podcastu Sportkluba gostovao je proslavljeni hrvatski gimnastičar Marijo Možnik, a s njim je razgovarao novinar Sportkluba Igor Flak.

Bravo Filipe! Ude u finalu Svjetskog kupa

Hrvatski gimnastičar Filip Ude izborio je u petak finale konja s hvataljkama, dok je Ana Đerek prva rezerva za finale partera na Svjetskom gimnastičkom kupu u Bakuu.

Seligman u finalu Svjetskog kupa u Melbourneu

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman plasirao se u finale Svjetskog gimnastičkog kupa u Melbourneu gdje je u četvrtak u kvalifikacijama konja s hvataljkama zauzeo sedmo mjesto s ocjenom 14,133, dok je Filip Ude nastup u Australiji završio na 21. mjestu sa 10,866 bodova.