Ostalo

10.10.2019 | 19.00

Tek su joj 22, a već ima 16 svjetskih naslova

Američka gimnastička zvijezda Simone Biles pobjednica je višeboja na Svjetskom prvenstvu u Stuttgartu, a to joj je peti naslov u višeboju i 16. zlato na svjetskim prvenstvima, na kojima sada ima rekordna 22 odličja.

Simone Biles

Laurence Griffiths/Getty Images

Olimpijska prvakinja Biles (22) slavila je s 58.999 bodova i za dva boda pretekla Kineskinju Tang Xijing (56,899), dok je bronca pripala Ruskinji Angelini Melnikovoj (56,399).

U petak je na rasporedu muški višeboj, a glavni favoriti su Rusi Nikita Nagornij i branitelj naslova Artur Dalalojan, te Kinez Xiao Ruoteng.

Srbić: Ovo sanjam jedno 18 godina! Uspio sam

Tin Srbić je u Stuttgartu na Svjetskom prvenstvu osvojio srebro, što je četvrta hrvatska medalja na svjetskim prvenstvima, te 11. na najvećim međunarodnim natjecanjima.

Simone Biles nova rekorderka svjetskih prvenstava

Američka gimnastičarka Simone Biles (22) je posljednjeg dana 49. svjetskog prvenstva u Stuttgartu svoju kolekciju medalja upotpunila s još dva zlata i tako postala nova rekorderka svjetskih prvenstava s ukupno 25 medalja.

Srbić osvojio srebro na SP-u

Najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je naslov svjetskog doprvaka na preči posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u njemačkom Stuttgartu, iako je u finalu nastupio s ozlijeđenim zglobom zapešća.

Srebro i bronca za Đerek

Posljednjeg dana natjecanja Svjetskog gimnastičkog kupa u Guimaraesu hrvatska predstavnica Ana Đerek osvojila je srebro na gredi i broncu na parteru.