Srebro i bronca za Đerek

Minas Panagiotakis/Getty Images

Posljednjeg dana natjecanja Svjetskog gimnastičkog kupa u Guimaraesu hrvatska predstavnica Ana Đerek osvojila je srebro na gredi i broncu na parteru.

U finalu grede Đerek je za svoju vježbu zaradila ocjenu 12.400 te zauzela odlično drugo mjesto. Bolja je od nje bila samo domaća predstavnica Ana Filipa Martins.

Na parteru, svojoj jačoj disciplini, Đerek je završila kao trećeplasirana (12.600), no i to joj je bilo dovoljno da po završetku ovoga turnira ponese titulu ukupne pobjednice partera FIG World Challenge Cupa 2019. Druga hrvatska predstavnica u finalu ove sprave, Karlovčanka Petra Furač, svoj je nastup završila na osmom mjestu (11.000).

Đerek za samo tjedan dana očekuje odlazak na Svjetsko prvenstsvo u Stuttgartu, gdje će biti jedina predstavnica hrvatske ženske sportske gimnastike.