Rusi iznenadili favorizirane Amerikance u Chicagu

Odbojka 15. srp 20193:17 > 3:20
FIVB

Odbojkaši Rusije obranili su naslov u Ligi nacija nakon što su u Chicagu s 3:1 pobijedili domaćine Amerikance

Slavili su Rusi 25:23, 20:25, 25:21, 25:20 i priredili malo iznenađenje u finalu pobijedivši favorizovane Amerikance.

SAD-u kao utjeha ostaje činjenica da će i sljedeće godine završni turnir biti održan u njihovoj državi pa će na njemu biti sigurni sudionici.

Nakon velike borbe, prvi set je pripao Rusima. Mali pad u igri suparnika Amerikanci su iskoristili u drugom dijelu meča i došli do izjednačenja.

Amerikanci su bolje ušli u treći set, ali Rusi uspjevaju napraviti preokret sredinom seta i na kraju i povesti 2:1 da bi najbolje odigrali baš u četvrtom setu i tako došli do naslova i vrijedne novčane nagrade.

Ako gledamo statistiku, dvije reprezentacije bile su prilično ujednačena. Dva poena više napadom su osvojili Amerikanci, blokom su tri poena više uzeli Rusi, a Amerikanci su imali i četiri greške više.

Prvake je predvodio Dmitri Volkov sa 17 osvojenih poena, tri manje dodao je Egor Kluika, a Ivan Jakovljev osvojio je 12.

Na drugoj strani, 20 poena osvojio je Taylor Sander, a poen manje Matt Anderson koji je proglašen za najkorisnijeg igrača završnog turnira.