Prvak preživio poljski izazov nakon 6 (!) setova igre

Odbojka 19. ožu 201920:23 > 20:24
CEV

Aktualni prvak Europe Zenit iz Kazanja teškom mukom je osigurao plasman u polufinale Lige prvaka za odbojkaše. Ruski gigant je tek poslije zlatnog seta eliminirao poljski Gdanjsk.

Poljski sastav je nakon velike borbe slavio u Kazanju sa 3-2 (25-23, 25-23, 23-25, 27-29, 17-15). Ipak, ekipa iz Tatarstana je polufinale izborila u zlatnom setu, koji je dobila sa 15-12.

Ekipa Andree Anastassija propustila je priliku da bude prvi klub koji je porazio Zenit u Ligi prvaka u posljednje tri godine. Ekipa Zenita, četvorostruki uzastopni prvak, ostvarila je 31. pobjedu u nizu.

Ruski klub je dobio prvu utakmicu sa 3-2 i očekivalo se da će lako na svom terenu pobijediti prvaka Poljske. Ipak, odbojkaši Gdanjska su odlučno ušli u utakmicu. Svjesni su bili gosti da im pobjeda od 3-0 ili 3-1 donosi plasman među četiri najbolje ekipe elitnog natjecanja.

Najefikasniji je bio igrač Gdanjska Maciej Muzaj s 26 poena. Kod domaćih Maksim Mihajlov je ubilježio 22 boda.

Protivnik Zenitu u polufinalu bit će pobjednik dvoboja Perugia – Chaumont.