Lube u 93. derbiju nanio povijesni poraz Modeni

Odbojka 17. velj 201922:20 > 22:22
Lega Pallavolo

Odbojkaši Lubea deklasirali su Modenu u derbiju 21. kola talijanske Serie A rezultatom 3:0 i pritom suparnicima nanijeli najteži poraz u 93. utakmici ova dva kluba u povijesti...

U Civitanovi rezultat po setovima glasio je 25:17, 25:14 i 25:19 i nakon samo 80 minuta Lube je došao do tri boda i najuvjerljivije pobjede u povijesti jednog od najdugovječnijih rivalstava u Serie A.

Prethodno su dozvolili Modeni 56 poena 2009. godine, a danas su izabranici Julija Velasca osvojili samo 50. Gosti su bili oslabljeni neigranjem Christensona, a njegova zamena Kemink nije bio na potrebnoj razini. Bila je ovo druga pobjeda Lubea u samo četiri dana, jer bili su bolji i u utakmici Lige prvaka i to u dvorani PalaPanini u Modeni.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Cvetan Sokolov sa 17 poena, a kod gostiju nitko nije imao dvoznamenkasti učinak, osam poena zabilježio je Zajcev.