Liga prvaka: Mladost zamalo šokirala Vojvodinu

Odbojka 9. lis 201822:44 > 22:45
Alexandre Schneider/Getty Images

Dom odbojke Bojan Stranić dočekao je dvoboj Lige prvaka nakon dugog niza godina, odbojkaši Mladosti sučelili su se protiv prvaka Srbije, Vojvodine.

Koki Nagahama Getty Images Sport

Odbojkaši Mladosti zamalo su iznenadili prvaka Srbije, Vojvodinu u prvoj utakmici uvodnog kola kvalifikacija za Ligu prvaka.

Srpska momčad predvođena Kubancem Traviesom povela je s 2:0 u setovima, da bi u trećem došli i do meč lopte. Međutim, sjajni zagrebački odbojkaši zadržali su nadu uzevši treći set nakon velike borbe s 27:25. Kao da se momentum prebacio na stranu Mladosti i odjednom hrvatski prvak zaigrao je na momente i spektakularno. Nakon dobivenog četvrtog seta 25:20, odlučujući set bio je neminovan.

Vojvodina je od početka bila preciznija, kvalitetnija, dogurali su i do pet poena prednosti. Mladost se vraća na zaostatak od samo jednog poena (13:12), da bi Vojvodina na koncu ipak povezala dva sjajna napada zaredom došavši do velike pobjede. Kubanac Travieso bio je izvrstan osvojivši 30 poena za pobjednički sastav. Marko Sedlaček s 26 bodova bio je najefikasniji kod prvaka Hrvatske.

Iduće srijede na rasporedu je uzvratna utakmica u Novom Sadu.