Poljaci atomskom odbojkom obranili naslov prvaka

Odbojka 30. ruj 201820:52 > 20:59
FIVB

Poljaci su obranili naslov prvaka svijeta svladavši Brazilce u finalu prvenstva u Torinu rezultatom 3:0. Po setovima je bilo 28:26, 25:20 i 25:23.

FIVB

U prvom setu su Poljaci odmah pokazali da žele obraniti naslov svjetskog prvaka. Konstantno su vodili od početka seta, ali su se ipak Brazilci vratili i izborili igranje na razliku. Poljaci su iskoristili tek četvrtu set loptu i dobili set 28:26.

Odlično su igrali Michal Kubiak, Bartosz Kurek i Artur Szalpuk, a oni su i u drugom setu nastavili u istom ritmu. Poljacima je u drugom setu sve išlo od ruke, tako da Brazilci, koji nisu uopće igrali loše, nisu imali nikakve šanse. Drugi set Poljaci osvajaju sa 25:20.

U trećem setu se ništa nije bitnije promijenilo osim toga da su Poljaci imali još veće vodstvo. Imali su i šest poena razlike, ali su se olimpijski prvaci vratili u završnici seta. Ipak Poljska je imala raspoloženog Kureka koji je osvojio poslijednji poen Svjetskog prvenstva.

Wallace je bio najefikasniji kod Brazila sa 14 poena, dok je Bartosz Kurek imao 24.