Brazil pobjedom u Srbiji započeo Ligu nacija

Odbojka 25. svi 201821:45 > 21:46
FIVB

U petak su odigrani uvodni susreti Lige nacija za odbojkaše. Čast da otvore natjecanje dobile su reprezentacije Argentine i Sjedinjenih Država.

Izabranici Nikole Grbića su u prvoj utakmici u elitnom natjecanju izgubili sa 25:22, 25:22, 26:24, nakon jednog sata i 35 minuta igre.
Najbolji u momčadi Srbije bio je Aleksandar Atanasijević s 15 poena, dok je Marko Ivović dodao 11.

Na drugoj strani, de Souza je utakmicu završio sa 17 poena, dok je Mauricio Borges Almeida Silva upisao 13.

Usprkos tome što rezultat ukazuje da su svi setovi bili neizvjesni, selekcija Brazila je upisala zasluženu pobjedu. Reprezentacija Srbije je najbolju igru prikazala u posljednjem setu, kada je imala i priliku da produži meč, ali su Brazilci obranili set loptu i potom na razliku riješili meč.

Brazilci su bili mnogo bolji u bloku, manje su griješili od srpskih odbojkaša i to je na kraju donijelo prevagu. U prvoj utakmici dana u Kraljevu Italija je slavila sa 3:1 protiv Njemačke.

Na turniru u kineskom Ningbou, Gaučosi i Jenkiji su odigrali fantastičnu utakmicu. Argentinci, iako oslabljeni neigranjem najboljih igrača, odigrali su fenomenalno i poveli sa 2:0 u setovima. U trećem su imali i meč loptu pri rezultatu 24:23, nisu je iskoristili, dok su Amerikanci prvo osvojili to razdoblje igre, a potom i stigli do prvog slavlja u Ligi.

I u drugom meču u Ningbou, u kojem su se sastali domaćin Kina i Bugarska viđeno je pet setova. Bugari su oslabljeni neigranjem prve zvijezde Cvetana Sokolova uspeli doći do pobjede od 3:2. Iako favoriti, Bugari su bili na pragu poraza jer su gubili sa 2:1 u setovima, ali je dobrim izmjenama, Plamen Konstadinov uspio prodrmati momčad i dovesti je do pobjede.

U poljskim Katowicama, domaćin nije imao većih problema protiv Južne Koreje, možda i najslabije momčad Lige, glavnog kandidata za napuštanje lige. Bilo je 3:0 za Poljake, koji će derbi igrati u subotu protiv Rusije.

U Francuskoj je Japan je bio bolji od Australije rezultatom 3:1, a domaćin Francuska je pobijedilla Iran, također sa 3:1.

Preostale utakmice na programu su u subotu i nedjelju, a sve ih možete pratiti u izravnim prijenosima na kanalima Sportkluba.