Povijesni naslov za Perugiu, Atanasijević MVP

Odbojka 6. svi 201820:32 > 20:33
Print screen/SK

Odbojkaši Perugie osvojili su prvu titulu u klupskoj povijesti, nakon što su u velikom finalu talijanskog doigravanja svladali Lube s 3:2 u pobjedama.

Igrači Lorenza Bernardija uvjerljivo su slavili u odlučujućoj utakmici rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:23 i 27:25. Dosadašnji prvak Italije, momčad Lubea, propustila je dvije set lopte u posljednjem setu, dok je prvu meč loptu za domaćina u poen pretvorio Ivan Zajcev. Popularni Car nije blistao tijekom većeg dijela utakmice, ali je osvojio posljednja 3 poena i pokazao zašto je jedan od najboljih igrača na svijetu.

Za najboljeg igrača finalne serije proglašen je srpski reprezentativac Aleksandar Atanasijević.

On je briljirao u svih 5 utakmica, osvojio skoro 100 poena, tako da nije bilo dileme oko izbora najboljeg. Korektor Perugie bio je najefikasniji u pobjedničkim redovima i u petom susretu sa 17 osvojenih poena, Marko Podraščanin je dodao 7. Na drugoj strani, Cvetan Sokolov je upisao 18 poena, a kapetan Lubea Dragan Stanković 5.

Podraščaninu je ovo bila treća titula prvaka Italije, jer je dvije osvojio sa Lubeom, dok je Atanasijević po prvi put osvojio Scudetto. Najtrofejniji igrač je Bernardi sa 9 titula, a on je po prvi put kao trener podigao trofej.   Perugia je ovim trijumfom i treći put u finalima ove sezone pobijedila Lube, i tako kompletirala “tripletu”, budući da je ranije osvojila Kup i Superkup Italije.

Oba kluba očekuje i završni turnir Lige prvaka idućeg vikenda, a događanja iz Kazanja možete pratiti u izravnim prijenosima na Sportklubu.