Mladost vratila naslov u Kaštelima!

Odbojka 12. tra 201821:17 > 21:34
Koki Nagahama

Odbojkašice zagrebačke Mladosti vratile su titulu prvaka Hrvatske, u četvrtoj utakmici finala doigravanja Superlige pobijedile su u Kaštelima protiv OK Marine rezultatom 3:1 (24:26, 25:13, 25:22, 25:15).

Mladost je na teren prošlogodišnjeg prvaka došla s prednošću 2:1 u seriji. Međutim, domaća Marina uspjela je dobiti prvi set “na razliku” i najaviti potencijalnu reprizu druge utakmice, kada su razbile odbojkašice iz Zagreba. Međutim, ovog puta je scenarij bio drukčiji. Mladost se brzo digla i u drugom setu lagano slavila sa 25:13.

Sve je prelomljeno u trećem setu, koji su gošće dobile rezultatom 25:22. Četvrti set bio je formalnost, Mladost je slavila sa 25:15 i na kraju vratila naslov poslije poraza prošle godine upravo protiv Marine. Ovo je Zagrepčankama ukupno 13. titula od otkad je Hrvatska stekla neovisnost.