Počinje odbojkaška Liga prvaka – uživo na Sportklubu

Odbojka 5. pro 201712:07 > 12:36
Odbojka

Ljubitelji odbojke dolaze na svoje, prosinac je mjesec kao i obično predviđen za početak nove sezone u Europskoj Ligi prvaka. Donosimo kratki osvrt na skupine i raspored utakmica. Piše: Trtanj Tomislav

Znači, palimo motore i krećemo na nova uzbuđenja širom Europe. Novosti nema, 20 ekipa raspoređene u 5 skupina po četiri momčadi. Branitelj naslova je Zenit iz Kazanja koji je osvojio 3 titulu uzastopce a ukupno petu u povijesti. Moćni Rusi, nema što. Potvrdili su to i ove godine u smislu reprezentacije osvajanjem 2. naslova europskih šampiona kao Rusija (bivši Sovjetski Savez je imao 12 titula).

Idemo vidjeti “highlighte” s Final Foura prošle godine u Rimu. Domaćin Perugia poražena je u finalu.

Ždrijeb je održan 17. studenog u Moskvi. U Playoff 12 fazu prolaze dvije prvoplasirane ekipe u skupini i dvije najbolje treće.

Skupina A:

Dvije ekipe su stigle iz kvalifikacija i to viceprvaci Europe Sir Sicoma Colussi Perugia te turski FenerbahčeIzravan plasman su zaslužili talijanski prvaci Cucine Lube Civitanova i belgijski deseterostruki šampion Knack Roeselare.

Skupina B:

Ovdje bi moglo biti dosta neizvjesnosti u utakmicama i teško je pronaći glavnog favorita za prolaz dalje. Finci iz Sastamale su ionako napravili senzaciju izborivši se za grupnu fazu. Malo mjesto od 25 tisuća stanovnika će imati u čemu uživati. Grčki PAOK smo imali priliku vidjeti prošle godine u utakmicama protiv hrvatskog prvaka Mladosti iz Kaštela. Tu su još VfB Friedrichshafen i Halkbanka iz Ankare.

Skupina C:

Krećemo od francuskog Chaumont VB 52 koji će teško u koštac s ostatkom društva koje čine: 8 puta prvaci Poljske PGE Skra Bełchatów(zadnji puta 2014) te ruski divovi Dinamo Moskva i Lokomotiv Novosibirsk koji nikako u prvenstvu ne mogu parirati gorostasu, Zenitu iz Kazanja.

Skupina D:

Da, favorit postoji i to najveći jer su u ovoj skupini branitelji naslova i prvaci Rusije Zenit Kazanj. Njemački prvaci Berlin Recycling te poljski kvalifikanti Jastrzębski Węgiel te francuski Toulouse će se između sebe boriti za jedno sigurno mjesto za prolaz. Ono što znamo da nikome neće biti lako pred fantastičnom publikom u Poljskoj i Njemačkoj.

Skupina E:

Poljski prvaci, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle su u izvanrednoj formi što se ne može reći za talijansku mega momčad Trentino koji su jako loše krenuli u prvenstvenu sezonu. Tek su deveti nakon 14. kola s omjerom 5/5. Tu je još jedna belgijska ekipa Noliko Maaseik, nekada vladari u prvenstvu te Arkas Spor iz Izmira.

Prve utakmice počinju danas 05.12.2017. i sljedećih šest kola će se odigrati do 28.02.2018. godine. Playoff faza je od 14.ožujka do 13. travnja te Final Four u vikendu 12. i 13. svibnja 2018.