Prekinuto prvenstvo, prvaka odlučila poen razlika

Odbojka 18. ožu 20207:54 > 8:00
CEV

Zbog epidemije koronavirusa Upravni odbor Hrvatskog odbojkaškog saveza donio je odluku o prekidu svih odbojkaških ligaških natjecanja ove sezone, a prvaci muške i ženske Superlige odlučeni su prema zatečenom stanju na tablici, priopćeno je u srijedu iz Saveza.

U ženskoj konkurenciji prvakinje su odbojkašice HAOK Mladost, a u muškoj odbojkaši OK Mladost Ribola Kaštela. S obzirom na prijevremeno zaključeno  natjecanje, iz kvote od 12 klubova u muškoj te 10 klubova u ženskoj konkurenciji, u sezoni 2019/2020 nema ispadanja, a broj klubova u nadolazećoj sezoni moći će se povećati za dva kluba iz nižeg ranga, ukoliko klubovi koji ostvare pravo, pokažu interes.

Posebno je zanimljivo da su Kaštelani, baš kao i Zagrepčani odigrali samo dva kola. Obje su se momčadi uključile tek prije deset dana u ligu za prvaka koju sačinjavaju još Rijeka i Osijek te stigli odigrati tek dvije utakmice. Ono što je posebno bizarno, obje su momčadi pobijedile 3:0, bez izgubljenog seta. Prvaka je dakle odlučila bolja poen razlika.

Odgađaju se i Kup Hrvatske za odbojkaše te Kup Snježane Ušić za odbojkašice, a odluku o nastavku Upravni odbor donijet će u skladu s naputcima Nacionalnog stožera za civilnu zaštitu. Prekidaju se i natjecanja za mlađedobne kategorije te 1. ženska liga, 1. B odbojkaška liga te 2. odobojkaška liga.

Povezano