Trener Mladosti za SK: Ovo je bila nemoguća misija!

Odbojka 6. velj 202010:27 > 10:29
sport klub

Nakon dramatične završnice u osmini finala CEV kupa za Sport Klub je pričao trener Mladosti Saša Ivanišević.

Odbojkašice zagrebačke Mladosti izborile su plasman u četvrtfinale Kupa CEV, plasiravši se u prvo četvrtfinale nekog europskog kupa nakon 26 godina.

Mladostašice su stigle do sjajnog uspjeha nakon velike drame i pobjede u ‘zlatnom setu’ protiv mađarske ekipe Fatum iz Nyiregyhaze.

Reuters/Tim Wimborne

Nakon što su u prvom susretu izgubile sa 2-3, odbojkašicama Mladosti je za plasman u četvrtfinale trebala pobjeda 3-0 ili 3-1 kako bi izbjegle zlatni set. Međutim, premda su u uzvratu u Domu odbojke Bojan Stranić povele sa 2-0, na koncu su pobijedile rezultatom 3-2 (25-20, 25-22, 19-25, 23-25, 8-15) pa je odlučivao ‘zlatni set’ koji je otišao na stranu zagrebačke ekipe sa 19-17.

Nakon dramatične završnice za Sport Klub je pričao trener Mladosti Saša Ivanišević.

“Iskreno, nikad u životu nisam ovako dugo bio u dvorani, ali mislim da se onima koji su ostali u dvorani na kraju itekako isplatilo. Ovo je bila klasična nemoguća misija. Imali smo sve u svojim rukama, vodili jedan set, kontrolirali drugi. Onda dođe taj prekid struje, mi se vraćamo u život, oni dobivaju 2:0, razboli nam se jedini korektor. Na kraju u zlatnom setu gubimo 14:11 i onda dobivamo, mislim da to sport rijetko pruža. Svaka čast curama.”

U četvrtom setu smo imali onu situaciju, 24:21 je bilo, biste li se vraćali na to da je Mladost na kraju poražena?

“Bilo bi mi jako žao da smo na kraju izgubili jer smo sve imali u svojim rukama, ali tu je ta razlika. Oni imaju osam strankinja, profesionalki. I naše su profesionalke, ali to su sve domaće, mlade cure. U ključnim trenucima strah čini svoje i u tada najiskusniji igrač mora preuzeti odgovornost, a ja ga tad nisam imao. Na kraju nam se vratilo i slatko nam se vratilo.”

Spasili ste pet meč lopti, jeste li to ikad doživjeli kao trener?

“Pa iskreno, nisam to doživio. Bio sam u sličnoj situaciji, ali sam bio poražen pa mi je iskreno stalno to bilo u glavi. Ali eto, potajno sam se nadao da bi ovog puta moglo biti drukčije i hvala Bogu bilo je.”

Sljedeća utakmica u četvrtfinalu protiv Chemik Police, što očekujete?

“To je strašna ekipa, oni su 3,4 klase iznad svih nas, izgubili su prije sedam dana prvu utakmicu sezone u Poljskoj, to dovoljno govori o njima. Ali drago mi je da će moje igračice to doživjeti, i ondje u Poljskoj i u Zagrebu, samo tako mogu napredovati. Ovo je velik uspjeh za klub, ne sjećam se kad smo zadnji put bili u četvrtfinalu CEV kupa, pogotovo u ovako mladom sastavu. Mislim da je velika budućnost pred njima.”