Odbojkašice Mladosti izborile četvrtfinale Kupa CEV

Odbojka 5. velj 202023:42 > 23:45
Reuters/Tim Wimborne

Odbojkašice zagrebačke Mladosti izborile su plasman u četvrtfinale Kupa CEV, plasiravši se u prvo četvrtfinale nekog europskog kupa nakon 26 godina.

Mladostašice su stigle do sjajnog uspjeha nakon velike drame i pobjede u ‘zlatnom setu’ protiv mađarske ekipe Fatum iz Nyiregyhaze.

Nakon što su u prvom susretu izgubile sa 2-3, odbojkašicama Mladosti je za plasman u četvrtfinale trebala pobjeda 3-0 ili 3-1 kako bi izbjegle zlatni set. Međutim, premda su u uzvratu u Domu odbojke Bojan Stranić povele sa 2-0, na koncu su pobijedile rezultatom 3-2 (25-20, 25-22, 19-25, 23-25, 8-15) pa je odlučivao ‘zlatni set’ koji je otišao na stranu zagrebačke ekipe sa 19-17.

Mladost je odlično ušla u susret i povela je sa 2-0 u setovima (25-20, 25-22), no Mađarice su uzvratile s dva seta u nizu (25-19, 25-23) izjednačivši na 2-2. U lutriji petog seta Mladost je slavila 15-8 i odvela meč u ‘zlatni set’.

Odlučujući dio igre pripao je djevojkama Saše Ivaniševića rezultatom 19-17 za veliko slavlje zagrebčke ekipe.

U pobjedničkim redovima najbolje su bile Valentina Vrbanc, Božana Butigan i Katarina Pavičić sa po 18 poena, dok je u mađarskim redovima najbolja bila Olena Limareva sa 26 poena.

Mladost će u četvrtfinalu igrati protiv poljskog sastava Grupa Azoty Chemik Police.