Europski prvak ostao bez Olimpijskih igara!

Odbojka 8. sij 202020:52 > 20:58
Scott Barbour/Getty Images

Aktualnom prvaku Europe odgovarala je pobjeda od 3-1 ili 3-0 kako bi se odmah plasirala u polufinale kvalifikacijskog turnira u Berlinu.

Odbojkaši Srbije su ostali bez gotovo ikakvih šansi za plasman na Olimpijske igre nakon utakmice s Bugarskom. Srbija je poražena od Bugarske sa 3-2 u setovima (21:25, 26:24, 22:25, 25:20, 13:15)

Prvi set igran je u egalu sve do 11:11. Tada se Bugarska prva “odlijepila” i stigla na plus 5. Do kraja seta igralo se poen za poen, što nikako nije odgovaralo izabranicima Slobodana Kovača.

“Orlovi” su prvi došli do serije i prednosti u drugom setu i održavali je do 13:11, kada je Lisinac završio smeš na dizanje Jovovića. Ipak, nakon toga je usliedila je serija Bugara, ali onda i novo izjednačenje – 18:18.

U izuzetno neizvjesnoj završnici bolji je bio srpski sastav koji je blokom Kovačevića izjednačio na 1-1.

Set odluke bio je treći set koji je Srbija izgubila uprkos tome što ga je dobro otvorila. Početna prednost od 7:2 lako je isuštena, igralo se u egalu sve do 19:19, kada su uslijedile bombe Josifova. Serija protivnika od 3:0 je prekinuta, ali ne zadugo, pa je sve bilo gotovo u ovoj utakmici.

Četvrti i peti set Bugari su odigrali sa rezervnim sastavom, pošto su se već plasirali u polufinale turnira, a Srbija je to iskoristila i sa kombiniranomr postavom došla do izjednačenja.

Peti set je takođe počeo dobro za Srbiju. Šampioni Europe su poveli sa 6:3, čuvali prednost do 11:9, ali je onda uslijedio totalni kolaps i preokret te poraz.

Srbiji preostaje tračak nade za plasman na OI, no za to bi Nizozemska morala slaviti nad Francuskom 3:0 u posljednjoj utakmici grupe, što je gotovo nemoguće.