Mladost teško poražena u prvom susretu playoffa za LP

Odbojka 20. stu 201923:07 > 23:09
Scott Barbour/Getty Images

Uzvratni susret je iduće srijede u Domu odbojke Bojan Stranić, a Mladost će loviti pobjedu 3-0 ili 3-1 kako bi izborila 'zlatni set' i preko njega stigla do Lige prvaka.

U prvom susretu posljednjeg pretkola Lige prvaka odbojkaši zagrebačke Mladosti su u Lisabonu izgubili od Benfice s 0-3 (22-25, 20-25, 22-25).

Uzvratni susret je iduće srijede u Domu odbojke Bojan Stranić, a Mladost će loviti pobjedu 3-0 ili 3-1 kako bi izborila ‘zlatni set’ i preko njega stigla do Lige prvaka.

Hrvatski prvak je u prvom kvalifikacijskom kolu sa dvije pobjede bio bolji od engleske momčadi IBB Polonia London. U drugom pretkolu odvijala se daleko veća borba. Protivnik je bio austrijski prvak SK Zadruga Aich/DOB, a nakon što su obje momčadi ostvarile sa po 3-1, odlučivao je “zlatni set” u kojem je Mladost slavila sa 15-9 izborivši treće pretkolo.

Posljednja prepreka na putu do ulaska u grupnu fazu ‘elitnog društva’ u kojem je Mladost bila prije 20 godina, je portugalska Benfica.

Mladost je dobro ušla u meč i u prvom setu je vodila 17-11, pa 19-15. Nažalost, završnica seta je bila slaba. Benfica je smanjila na poen zaostatka (19-20), potom izjednačila na 21-21 i 22-22, a zatim nanizala tri poena za 25-22.

U drugom setu Portugalci su bili bolji na početku, no momčad Rade Malevića je izjednačila na 14-14, te 16-16. Benfica potom bježi na 22-18, te 23-19 što je bila prednost koju više nije ispustila. Na koncu je bilo 25-20.

U trećem setu Mladost je vodila do rezultata 8-7, Portugalci tada rade seriju 7-2 za vodstvo 14-10. Mladost je uspjela izjednačiti na 15-15, a u završnici seta u dva navrata je imala po dva poena prednosti (20-18, 21-19), ali nažalost to nije bilo dovoljno. Kao i u prvom setu Benfica je izjednačila na 22-22, a zatim osvojila tri poena za 25-22 i pobjedu 3-0.

Portugalce je do pobjede predvodio Andre Aleixo sa 19 poena, dok je Lucas Gaspar imao 12 poena, Kod Mladosti najbolji je bio Tymofil Poluian sa 10 poena.