Veliki Adebayor potpisao za deveti klub karijere

Turska 27. kol 201915:37 > 15:38
Aitor Alcalde/Getty Images

Emmanuel Adebayor nema namjeru objesiti kopačke o klin, legendarni Togoanac potpisao je za deveti klub karijere.

Adebayor je protekle dvije sezone proveo u Bašakšehiru gdje je odigrao 76 utakmica postigavši 28 golova.

Togoanac koji je u 36. godini života ostaje u Turskoj, potpisao je jednogodišnji ugovor za prvoligaša Kayserispor koji je izgubio obje utakmice od početka prvenstva.

Nekadašnji reprezentativac Toga započeo je profesionalnu karijeru 2001. godine u Metzu, a igrao je još za Monaco, Arsenal, Manchester City, Real Madrid, Tottenham i Crystal Palace nakon čega je preselio u Tursku.

Tursku ligu odlično poznajem i drago mi je što ostajem. Želim pozitivno utjecati na rezultate svog novog kluba ove sezone, nadam se zajedništvu i odličnom raspoloženju u svlačionici‘, kazao je prilikom predstavljanja novi napadač Kayserispora.

Adebayor je postao čak četrnaesti stranac u klubu.