Getty Images / Christopher Lee

15.05.2019 | 22.04

Turski kup: Galatasaray osvojio naslov uz pomoć sudaca

Galatasaray Istanbul

U finalu Turskog kupa Galatasaray je poslije preokreta savladao dosadašnjeg branitelja titule Akhisar i vratio trofej poslije tri godine.

Navijači Galatasaraya

Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Akhisar je poveo golom nizozemskog reprezentativca Manua u 56. minuti. Imao je Akhisar dosta sreće deset minuta poslije kada  Diagne nije iskoristio penal za Galatasaray. Međutim, u 79. minuti novi penal za Galatu, a prekršaj čini Lopes koji dobija drugi žuti karton i Akhisar je do kraja igrao s igračem manje.

Momčad iz Istanbula je to obilato iskoristila.

Prvo je Gumus bio precizan s bijele točke, a onda u 88. minuti potpuni preokret. Feghouli postiže pogodak za 2:1 i bilo je jasno kako Akhisar na to neće imati odgovor. Pobjedu je osigurao u četvrtoj minuti nadoknade golom Diagne.

Na taj način Galatasaray je došao do ukupno 18. trofeja u kupu.