11.05.2019 | 18.10 > 18:22

Šou u Turskoj: Igra se dok Galatasaray ne pobjedi

Galatasaray Istanbul

U 32. kolu turske Super Lig Galatasaray je slavio u gostima protiv Rizespora sa 3:2, a utakmica je obilovala neobičnim scenama.

Galatasaray

Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Galatasaray

Gosti iz Istanbula su poveli već u 9. minuti kada je precizno uz vratnicu pogodio Feghouli. Sedam minuta prije kraja prvog poluvremena velika prilika da Galata ode na 2:0, ali jedanaesterac je promašio Diagne.7

I onda kazna u 45. minuti, Muqiri se odlično snašao i na radost domaćih navijača izjednačio rezultat.

U drugom poluvremenu smo vidjeli nevjerojatnu dramu. Prvo je Umar u 76. minuti doveo domaćine u vodstvo, da bi tragičar do tada Diagne sa svoja dva gola donio preokret vodećoj momčadi prvenstva.

Prvo je Senegalac pogodio s bijele točke u 92. minuti nakon izmišljenog kaznenog udarca (a čak 9 igrača je ušlo u kazneni prostor prije nego što je Diagne izveo penal, ali sudac nije reagirao).

I onda u samoj završnici, u 96. minuti, Diagne je postigao i drugi gol na asistenciju Feghoulija i donio Galatasarayu tri boda zlata vrijedna.