Istanbulski derbi za pamćenje, čudesan povratak Fenera

Turska 25. velj 201921:35 > 21:45
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Spektakularan susret odigrali su Bešiktaš i Fenerbahče u 23. kolu turske Superlige. Iako je domaćin na poluvremenu vodio 3:0, na kraju je završeno 3:3.

Sezonama unazad, između ovih momčadi razvio se veliki rivalitet i ovo je postao dvoboj s najviše tenzije u turskom nogometu, a tu reputaciju je opravdao i u ponedjeljak.

Bešiktaš je tražio pobjedu koja bi ga ostavila u prvenstvenoj utrci, dok je s druge strane Fenerbahče očajnički bio u potrazi za bodovima u borbi za ostanak.

Za domaćina savršen početak jer je poslije 10 minuta poveo. Gol je postigao desni bek Gonul, koji je u ranijem dijelu karijere devet sezona nastupao za Fenerbahče. Asistent za pogodak je bio Domagoj Vida.

Poslije 18 minuta bilo je 2-0. Yilmaz postigao je gol iz penala, a prethodno je fauliran bio Gonul, a sudac je tek nakon sugestije iz VAR sobe pokazao na bijelu točku.

Bešiktaš je dominirao u većem dijelu prvog poluvremena, a kada je Yilmaz u drugoj minuti nadoknade postigao i treći gol, malo tko je mogao očekivati čudesan povratak Fenebahčea.

Ipak, u drugom poluvremenu u razmaku od 12 minuta gosti postižu tri gola. Prvo se u strijelce upisao Slovenac Miha Zajc u 55. minuti. Šest minuta kasnije stoper Ciftpinar smanjio je na 3:2, uz također debitantski gol za klub.

Potpuni šok na Vodafone Areni uslijedio je u 67. minuti kada je Kaldirim spektakularnim golom izjednačio rezultat.