Basaksehir misli ozbiljno, došao Demba Ba

Turska 22. sij 201920:42 > 20:45
Mike Hewitt/Getty Images

Vodeći klub turskog nogometnog prvenstva Istanbul Basaksehir doveo je još jedno zvučno pojačanje, iz kineskog prvoligaša Shanghai Shenhua na posudbu do kraja sezone dolazi senegalski napadač Demba Ba (33).

Demba Ba je u karijeri promijenio brojne klubove, igrao je za Hoffenheim, Newcastle, Chelsea, West Ham, a ima i iskustvo igranja u Turskoj. U sezoni 2014–15. je u dresu Bešiktaša u 44 utakmice zabio 27 golova.

Basaksehir želi prekinuti dominaciju velike trojke (Fenerbahče, Galatasaray, Bešiktaš) u turskom nogometu, pa je vodstvo kluba angažiralo igrače koji iza sebe imaju iskustvo igranja u velikim europskim klubovima.

Tako je već ranije u Basaksehir došao brazilski napadač Robinho (34), koji je igrao u Real Madridu i Manchester Cityju. Tu je i nekadašnji napadač Arsenala Emmanuel Adebayor (34), na posudbu iz Barcelone stigao je turski reprezentativni veznjak Arda Turan, a od ljeta 2017. u klubu je i francuski branič Gaël Clichy (33), koji je nosio dres Arsenala i Manchester Cityja.

Istanbul Basaksehir vodi nakon 18 kola turskog prvenstva, skupio je 38 bodova, dok drugoplasirani Galatasaray zaostaje šest bodova.(h)