Galatasaray napokon pobijedio nekog kod kuće

Turska 23. pro 201819:04 > 19:08
Mike Hewitt, Getty Images Sport

U nedjelju su odigrana četiri susreta 17. kola u turske Superlige. Uvjerljive pobjede zabilježili su Galatasaray i Trabzon, a viđena su i dva remija.

Galatasarayje sa 4:2 pred svojim navijačima bio bolji od Sivasspora, nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Poveli su gosti nakon devet minuta igre golom Robinha, a na izjednačenje se čekalo do penala dosuđenog za Galatasaray u 20. minuti. Precizan je sa bijele točke za domaće bio Derdiyok.

Samo deset minuta kasnije, Galatasaray prelazi u vodstvo golom Feghoulija, ali radost domaćih navijača nije dugo trajala. Sivasspor novim golom Robinha dolazi do izjednačenja u 41. minuti.

Heroj Galate je u nastavku meča bio Onyekuru koji je postigao dva gola za pobjedu – prvi u 51. a drugi u 69. minuti susreta za konačnih 4:2.

Galatasarayu je ovo prva pobjeda na domaćem terenu još od 28. rujna. Sivassporu je ovo prvi poraz poslije dva mjeseca.