Tribine ključaju, svi nose maske. Što li se to sprema?!

Turska 2. stu 201819:13 > 19:16
sportklub

Jedan od najvećih svjetskih derbija, tzv. Interkontinentalni derbi dvaju istanbulskih velikana, započeo je vrlo neobičnim prizorima na samom terenu!

sportklub

Utakmica je završena rezultatom 2:2, a mogli ste je pratiti na Sportklubu.

Atmosfera na Türk Telekom stadionu bila je uobičajeno vruća, s fantastičnom koreografijom domaćih navijača i još boljim navijanjem.

No, svi smo ostali zatečeni ne baš normalnim prizorom koji je uslijedio – naime svi sudionici ove nogometne utakmice na licu su nosili zaštitne maske?!

Svi igrači obiju momčadi, sva djeca koja su s igračima izašla na teren, kao i suci!

sportklub

Iako bi u prvi mah se moglo zaključiti kako je razlog očekivano navijačko nasilje, pretjerana upotreba pirotehnike ili nedajbog nešto gore, razlog je ipak mnogo benigniji. Plemenit čak…

Naime, u Turskoj se obilježava tjedan posvećen djeci oboljeloj od leukemije, a sudionici ove velike utakmice na prikazani način pružili su podršku nesretnim mališanima.

Ipak, prije početka utakmice nije sve proteklo u miroljubivom tonu. Kao što možete vidjeti na donjem videozapisu, tijekom zagrijavanja došlo je do ozbiljnog tjelesnog kontakta između igrača suparničkih momčadi, velikih rivala u Turskoj, a nakon toga i malo naguravanja.

Sve se ipak riješilo bez većeg incidenta.