Fener opet izgubio, Cocu uskoro bivši

Turska 30. ruj 201820:02 > 20:13
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nogometaši Fenerbahčea doživjeli su uvjerljiv poraz u susretu 7. kola turske Superlige na gostovanju od Rizespora 3:0.

Burak Kara/Getty Images

Fener je prikazao još jednu izuzetno lošu partiju, a Rize je potpuno zasluženo došao do pobjede i prišao turskom velikanu na samo bod. Ovo je također prva pobjeda Rizea od 2007. godine nad Fenerbahčeom.

Vodstvo Rizeu donio je Muriqi u 30. minuti na proigravanje Uslua, da bi samo pet minuta kasnije na semaforu pisalo 2:0. Umar je bio strijelac drugog pogotka na asistenciju Samua. Do kraja prvog poluvremena Rize je postigao i treći pogodak i potvrdio pobjedu, strijelac je bio Samu u 41.minuti.

Fener je samo na dvije utakmice sačuvao svoju mrežu ove sezone, a ovo je treći susret u kojem izabranici trenera Cocua nisu postigli ni gola. Fenerbahče ima samo sedam bodova, pa se sve više priča o mogućem otkazu nizozemskom stručnjaku.