Podjela bodova u živom derbiju bez incidenata

Turska 24. ruj 201821:53 > 22:06
Chris McGrath Getty Images Sport

U posljednoj utakmici, ujedno i derbiju šestog kola turske Superlige, Fenerbahče i Bešiktaš su podijelili bodove (1:1) i na taj način domaćin je nastavio seriju neporaženosti u međusobnim utakmicama na svom stadionu.

Ni nakon 13 godina Bešiktaš nije uspio slaviti na stadionu velikog rivala kada su prvenstvene utakmice u pitanju. Iako su gosti bili za nijansu bliži pobjedi, jer su vodili od 40. minute nakon fantastičnog pogotka Ryana Babela.

Prednosti su crno-bijeli držali sve do 71. minute, kada Andre Ayew odlično reagira glavom nakon centaršuta Kaldirima.

Na kraju je istanbulski derbi završen bez pobjednika, iako je u samoj završnici Ricardo Quaresma odlično vanjskom nogom ubacio loptu u peterac, ali je Larin zakasnio djelić sekunde.

Domagoj Vida odigrao je svih 90 minuta.

Bešiktaš je ovim bodom dospio na diobu četvrtog mjesta s Konyasporom (11 bodova), dva manje od vodećeg Bašakšehira, dok je Fenerbahče tek 13. sa svega sedam bodova.

Tekst posvećen velikom rivalstvu ovih klubova, ali i brojnim incidentima u proteklim godinama, pročitajte na ovoj poveznici.